Osłona przeciwsłoneczna gumowa 67mm

Nowy produkt

Osłona przeciwsłoneczna gumowa trójfazowa na średnicę 67mm idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer o średnicy gwintu przy obiektywie, filtrze lub tulejce 67mm

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

13,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Osłona przeciwsłoneczna gumowa trójfazowa na średnicę 67mm


Idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer
o średnicy gwintu przy obiektywie, filtrze lub tulejce 67mm

 


 

Uniwersalna osłona przeciwsłoneczna skutecznie redukuje negatywny wpływ światła oświetlającego pod kątem wnętrze obiektywu

Osłona obiektywu wystając przed zewnętrzną część obiektywu (np. aparatu fotograficznego, kamery filmowej) otacza jego otwór, zasłaniając soczewki obiektywu przed niepożądanym bezpośrednim oświetleniem przez silne źródła światła, najczęściej skoncentrowanego, pochodzącego z takich źródeł, jak słońce, lampy, refleksy światła w wodzie itp.

Równie ważne są pozostałe, dodatkowe korzyści płynące ze stosowania osłony przeciwsłonecznej, takie jak ochrona zewnętrznej powierzchni pierwszej soczewki obiektywu (lub domocowanego przed nią filtra) przed:

  • kroplami wody, np. pochodzącej z deszczu, rozbryzgów z kałuży i innych źródeł

  • kurzem i innymi pyłkami

  • zarysowaniem ostrymi przedmiotami (nie tylko w czasie pracy, ale także podczas doraźnego przechowywania niezabezpieczonego obiektywu w torbie fotograficznej, co często dzieje się podczas pracy reporterskiej, a nawet w przypadku otarcia o mur lub upuszczenia urządzenia na ziemię).

Wynika stąd wniosek, iż jeśli to możliwe, korzystanie z osłony przeciwsłonecznej jest wskazane zawsze, a w szczególności niezależnie od pogody. Stąd dość rozpowszechniona opinia, jakoby używanie osłony przeciwsłonecznej przy zachmurzonym niebie było niepotrzebnym prezentowaniem wyposażenia, jest mylna i wynika z niedoświadczenia osób tak uważających.

Specyfikacja osłon:

  • wykonane z wysokiej jakości gumy odpornej na pękanie, kruszenie się i odbarwianie

  • dzięki specjalnemu kształtowi nie powodują winietowania nawet w obiektywach szerokokątnych

  • brak odbić wewnątrz osłony dzięki matowej powierzchni przeciwodblaskowej

  • specjalny zaczep umożliwiający zamocowanie dekielka

  • można je całkowicie złożyć dzięki czemu zajmują mało miejsca

  • osłona jest trzystopniowa, można dowolnie ustawiać pożądaną długość.