ZESTAW 3szt SOCZEWEK MAKRO 52mm +2 +4 +10 +ETUI

Nowy produkt

Zestaw pozwala uzyskać bardzo dobre zdjęcia makro wielu obiektów

Więcej szczegółów

42,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zestaw soczewek makro 52mm +2 +4 +10 dioptrii


Zestaw pozwala uzyskać bardzo dobre zdjęcia makro wielu obiektów: motyli, owadów, kwiatów, elementów roślin, monet, biżuterii, długopisów, piór, elementów elektroniki etc.

Soczewki makro to szybki i wygodny sposób na rozpoczęcie przygody z makrofotografią - służą przybliżeniu przedmiotu fotografowanego i robieniu zdjęć z bardzo małej odległości.


Zalety soczewki makro:

Jest łatwa i wygodna w użyciu - nakręcasz ją na przód obiektywu tak jak filtr.

Jest dokładna - wykonana z utwardzonego antystatycznego szkła optycznego pokrytego powłokami antyrefleksyjnymi (MC) zapewnia wyraźne, bogate w szczegóły fotografie. Nie ma wpływu na jasność obiektywu, nie zakłóca pomiaru światła ani pracy autofocusa.

Jest trwała - metalowa obręcz czerniona galwanicznie (żadnych odprysków!), odporna na uszkodzenia. Ma podwójnie gwintowany pierścień, który nawet po wielu latach użytkowania będzie tak samo dobrze dopasowany do obiektywu jak pierwszego dnia. Soczewkę przechowasz w dodanym GRATIS estetycznym i wytrzymałym pokrowcu.


Zasada działania:

Soczewki makro działają podobnie do szkła powiększającego - zwiększają skalę odwzorowania przedmiotu poprzez zmniejszenie ogniskowej obiektywu. Zdolność skupiająca soczewek wyrażona jest w dioptriach (np. +2, +10), a moc połączanych soczewek sumuje się (połaczone +2 i +4 daje +6).

Uzyskiwana skala odwzorowania jest proporcjonalna do wartości zdolności skupiającej soczewki i zwiększa się wraz z jej wzrostem. To znaczy, że zdolność skupiająca soczewki +4 jest większa niż soczewki +2, a +10 większa niż +4.

Przykład:

Przy ogniskowej 100 mm i soczewce +2 skala odwzorowania wynosi 1:5, a przy soczewce +10 skala odwzorowania wynosi 1:1


Specyfikacja:

  • gwint: 52 mm
  • ilość soczewek w zestawie: 3
  • soczewki makro pozwalają uzyskać bardzo dobre zdjęcia makro wielu obiektów: motyli, owadów, kwiatów, elementów roślin, monet, biżuterii, długopisów, piór, elementów elektroniki etc.
  • dają możliwość powiększenia obiektu poprzez zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia obiektywu
  • etui z oddzielnymi kieszonkami na każdą soczewkę
  • kod: ZSM52L