FILTR POLARYZACYJNY KOŁOWY CPL COKIN P zam. P164 Zobacz większe

FILTR POLARYZACYJNY KOŁOWY CPL COKIN P zam. P164

Nowy produkt

Filtr polaryzacyjny kołowy dla systemu COKIN P odpowiednik Cokin P164 Wykonany z utwardzonego szkła optycznego (pewność najlepszego odwzorowania obrazu) Idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer posiadających uchwyt do filtrów typu Cokin P (rozmiar 84x100mm)

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

59,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr polaryzacyjny kołowy dla systemu COKIN P
odpowiednik Cokin P164

Wykonany z utwardzonego szkła optycznego
(pewność najlepszego odwzorowania obrazu)

Idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer posiadających uchwyt do filtrów typu Cokin P (rozmiar 84x100mm)

marki

Shenzhen Massa Photography Equipment Co., Ltd. lider branży fotograficznej


 

Filtr polaryzacyjny to podstawowy element wyposażenia każdego fotografa: zarówno amatora hobbysty, jak i profesjonalnego zawodowca. Niezbędny w każdej dziedzinie fotografii: krajobrazowej, studyjnej, fotografii przedmiotów a nawet do portretów.

Filtr polaryzacyjny- absolutnie niezastąpiony!

Działania tego filtra nie da się symulować narzędziami cyfrowymi- trzeba go po prostu mieć! Dzięki kołowemu filtrowi polaryzacyjnemu MASSA Twoje zdjęcia zyskają na jakości. Jego funkcję można określić jako tłumienie fal świetlnych dochodzących z innego kierunku niż równoległy do osi obiektywu. Pozwala to wyeliminować odblaski od powierzchni takich jak szkło lub woda, zwiększyć nasycenie barwy nieba i podkreślić biel chmur oraz poprawić ogólną kolorystykę i kontrast fotografowanej sceny, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka przepaleń.

To właśnie filtr polaryzacyjny umożliwia wykonanie zdjęć, które często widzimy w wysokiej klasy albumach z fotografiami natury.

Po wykonaniu zdjęcia, którego głównym tematem jest niebo, możemy być zawiedzeni. Okaże się bowiem, że wygląda ono na zdjęciu znacznie mniej interesująco, niż my je widzieliśmy. Jest blade, a chmury są słabo widoczne.

To samo ujęcie uwiecznione aparatem z nałożonym filtrem polaryzacyjnym prezentuje się zupełnie inaczej. Kolory są bardziej nasycone i zróżnicowane, a chmury lepiej odcinają się od nieba.

Planując wykonywanie krajobrazowych zdjęć z filtrem polaryzacyjnym pamiętajmy o jeszcze jednym aspekcie. Polaryzacja światła odbywa się pod kątem prostym padania promieni świetlnych. A ponieważ słońce wędruje po nieboskłonie, wraz z nim przemieszczać się będzie fragment nieba, na którym działanie filtra będzie najbardziej widoczne. Zapamiętajmy więc poniższy schemat, by prawidłowość ta utkwiła nam w pamięci.

Filtr polaryzacyjny może się również okazać pomocny do usuwania odbić w witrynach sklepowych. Spójrzmy na efekt wytłumienia odbić w przykładowej witrynie. 

Nie dość, że znaczna część refleksów została usunięta i uwidoczniła się wywieszka znajdująca się za szybą, to dodatkowo znacznie poprawił się kontrast sceny. Nasycenie kolorów poprawiło się, zwłaszcza na banerze – napis został najwyraźniej wykonany z materiału polaryzującego światło.

Specyfikacja filtrów MASSA:

 • podwójna kontrola jakości filtrów opuszczających nasz magazyn!

 • pełna kompatybilność i zgodność z akcesoriami COKIN

 • precyzyjnie i estetycznie wykonane - jakość najlepszych markowych filtrów

 • nie zakłócają pracy AF (autofocusa)

 • wysoka jakość tworzywa - masz pewność najlepszego odwzorowania obrazu

 • wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne - najlepsza antyodblaskowa ochrona

 • łatwe w użytkowaniu, antystatyczne - nie przyciągają kurzu 

 • ochronne pudełko w zestawie

 • bezpieczna gwarancja realizowana w naszym serwisie


 

Zalety systemu Cokin:

 • filtry można przesuwać i obracać w uchwycie, jest to kluczowa przewaga tego systemu, dzięki temu linia podziału filtra połówkowego nie musi znajdować się w połowie kadru

 • wystarczy tylko jeden komplet filtrów do wszystkich posiadanych obiektywów, do każdego wystarczy dobrać odpowiedni pierścień, nie trzeba wymieniać / dokupować wszystkich filtrów od nowa

 • możliwość łączenia wielu filtrów w jednym uchwycie

 • system zaprojektowany do wszechstronnego użytku, dla amatorów jak i profesjonalistów. Nadaje się do każdego sprzętu, zaczynając od małych aparatów (nawet kompaktowych), klasycznych lustrzanek jednoobiektywowych, do średniego i wielkiego formatu oraz profesjonalnych kamer telewizyjnych

 


przykład zastosowania