Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 62mm Zobacz większe

Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 62mm

Nowy produkt

Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 62mm idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer o średnicy gwintu przy obiektywie lub tulejce 62mm

Więcej szczegółów

29,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 62mm


Idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer
o średnicy gwintu przy obiektywie lub tulejce 62mm

Asura Photography Equipment Co., Ltd. lider branży fotograficznej.
Zaawansowana technologia, podwójna kontrola jakości!

Otrzymujesz sprawdzony technicznie i jakościowo produkt!


 

Filtr polaryzacyjny to podstawowy element wyposażenia każdego fotografa: zarówno amatora hobbysty, jak i profesjonalnego zawodowca. Niezbędny w każdej dziedzinie fotografii: krajobrazowej, studyjnej, fotografii przedmiotów a nawet do portretów.

Filtr polaryzacyjny- absolutnie niezastąpiony!

 Działanie tego filtra nie da się symulować narzędziami cyfrowymi- trzeba go po prostu mieć! Dzięki kołowemu filtrowi polaryzacyjnemu ASURA Twoje zdjęcia zyskają na jakości. Jego funkcję można określić jako tłumienie fal świetlnych dochodzących z innego kierunku niż równoległy do osi obiektywu. Pozwala to wyeliminować odblaski od powierzchni takich jak szkło lub woda, zwiększyć nasycenie barwy nieba i podkreślić biel chmur oraz poprawić ogólną kolorystykę i kontrast fotografowanej sceny, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka przepaleń.

To właśnie filtr polaryzacyjny umożliwia wykonanie zdjęć, które często widzimy w wysokiej klasy albumach z fotografiami natury.

 

 

Po wykonaniu zdjęcia, którego głównym tematem jest niebo, możemy być zawiedzeni. Okaże się bowiem, że wygląda ono na zdjęciu znacznie mniej interesująco, niż my je widzieliśmy. Jest blade, a chmury są słabo widoczne.

To samo ujęcie uwiecznione aparatem z nałożonym filtrem polaryzacyjnym prezentuje się zupełnie inaczej. Kolory są bardziej nasycone i zróżnicowane, a chmury lepiej odcinają się od nieba.

Planując wykonywanie krajobrazowych zdjęć z filtrem polaryzacyjnym pamiętajmy o jeszcze jednym aspekcie. Polaryzacja światła odbywa się pod kątem prostym padania promieni świetlnych. A ponieważ słońce wędruje po nieboskłonie, wraz z nim przemieszczać się będzie fragment nieba, na którym działanie filtra będzie najbardziej widoczne. Zapamiętajmy więc poniższy schemat, by prawidłowość ta utkwiła nam w pamięci.

 

Filtr polaryzacyjny może się również okazać pomocny do usuwania odbić w witrynach sklepowych. Spójrzmy na efekt wytłumienia odbić w przykładowej witrynie.

Nie dość, że znaczna część refleksów została usunięta i uwidoczniła się wywieszka znajdująca się za szybą, to dodatkowo znacznie poprawił się kontrast sceny. Nasycenie kolorów poprawiło się, zwłaszcza na banerze – napis został najwyraźniej wykonany z materiału polaryzującego światło. Specyfikacja filtrów ASURA:

  • precyzyjnie i estetycznie wykonane - jakość najlepszych markowych filtrów

  • nie zakłócają pracy AF (autofocusa)

  • utwardzone szkło optyczne - masz pewność najlepszego odwzorowania obrazu

  • wytrzymałe aluminium czernione galwanicznie - żadne resztki startej farby nie dostaną się do wnętrza obiektywu

  • podwójnie gwintowany pierścień - oś i spasowanie gwintów są takie same przez długie lata użytkowania

  • wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne - najlepsza antyodblaskowa ochrona

  • łatwe w użytkowaniu, antystatyczne - nie przyciągają kurzu

  • ochronne pudełko w zestawie

  • podwójna kontrola jakości filtrów opuszczających nasz magazyn!