Blenda srebrno-złota 82cm Zobacz większe

Blenda srebrno-złota 82cm

Nowy produkt

Blenda fotograficzna srebrno-złota kołowa 82cm Idealnie pasuje do pracy w terenie z naturalnym światłem, ale również w każdym zawodowym i amatorskim studio fotograficznym oraz filmowym

Więcej szczegółów

22,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 Blenda fotograficzna srebrno-złota kołowa 82cm


Idealnie pasuje do pracy w terenie z naturalnym światłem, ale również w każdym zawodowym i amatorskim studio fotograficznym oraz filmowym.

 

marki

Shenzhen Massa Photography Equipment Co., Ltd. lider branży fotograficznej


 

Blenda jest jednym z podstawowych narzędzi zarówno fotografa, jak i filmowca.Umożliwia odbicie światła i skierowanie go w taki sposób, aby rozjaśniało zacienione obszary ludzi lub przedmiotów ważnych dla sceny. Stosowana wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby wykorzystania niezależnych lamp. Odpowiednio użyta blenda sama z siebie staje się doskonałym źródłem światła, zwłaszcza wypełniającego.Dzięki elastycznej budowie są praktyczne – bardzo łatwo je transportować, wystarczy tylko złożyć i włożyć do pokrowca. Dostępne są w wielu wersjach (rozmiar, materiał). Dzięki czemu można stosować odpowiednią blendę według potrzeb. Taki składany ekran odbijający, najczęściej oferujący swojemu użytkownikowi kilka powierzchni o różnych własnościach odbijających jest niezastąpionym źródłem światła.


zdjęcie poglądowe

Aby dobrze wykorzystać blendę trzeba znać zastosowanie konkretnych płaszczyzn, by osiągnąć zamierzony efekt. Znając przeznaczenie płaszczyzn warto stosować blendę stosownie do oświetlenia np. przed zachodem słońca, przy świetle bardzo ciepłym można wykorzystać blendę srebrną, zaś przy zimnym lub słabym oświetleniu stosujemy powłokę złotą. Jeśli chodzi o wielkość i kształt powierzchni blendy to małe owalne można stosować do portretów lub zdjęć makro zaś większe owalne lub okrągłe do doświetlania całych postaci. Jeśli nie dysponujemy dużą blendą, wówczas im dalej stoimy z ekranem odblaskowym tym większą powierzchnie możemy oświetlić.

 

Najpopularniejsze rodzaje płaszczyzn stosowane w blendach:

 • Płaszcz srebrny - mocno odbija światło, gdy potrzeba wydobyć kontast z ekspozycji

 • Płaszcz złoty - zmniejsza temperaturę barwową światła, gdy potrzeba ocieplić i zmiękczyć kadr

 • Płaszcz biały - doświetla jasnym, neutralnym barwowo światłem, gdy ilość naturalnego swiatła nie wystarcza

 • Płaszcz czarny - redukuje refleksy i pogłębia cienie, poprawia głębię przy zdjęciach o małym zakresie tonalnym, absorbuje światło, gdy światło naturalne lub w studio jest zbyt ostre

 • Płaszcz dyfuzyjny - rozprasza i zmiękcza światło, pełni rolę softboxu

 

Na tej ofercie kupujesz blendę z płaszczami: srebrna i złota
Jeżeli szukasz innej, sprawdź naszą pełną ofertę.

 

Specyfikacja blend MASSA:

 • wytrzymały szkielet wbudowany w blendę

 • łatwe i szybkie rozkładanie / składanie

 • płaszcze wykonane z niełuszczącego się materiału

 • bardzo dobre dopasowanie płaszczy do stelażu

 • pokrowiec do przechowywania

 • produkt jest poręczny i łatwy w obsłudze. Po złożeniu szerokość blendy to jedyne 30cm