Adapter Canon EOS/M42 +blokada +potwierdzenie ostrości+klucz Zobacz większe

Adapter Canon EOS/M42 +blokada +potwierdzenie ostrości+klucz

Nowy produkt

Adapter bagnetowy Canon EOS/M42 z potwierdzeniem ostrości blokadą bolca chroniącą przed niewłaściwym przekręceniem oraz mosiężnym kluczem ułatwiającym montaż i demontaż, wykonany z duraluminium wysokiej czystości, czernionego galwanicznie Idealnie pasuje do wszystkich analogowych oraz cyfrowych lustrzanek Canon EOS

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

39,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Adapter bagnetowy Canon EOS/M42 z potwierdzeniem ostrości

blokadą bolca chroniącą przed niewłaściwym przekręceniem
oraz mosiężnym kluczem ułatwiającym montaż i demontaż,
wykonany z duraluminium wysokiej czystości, czernionego galwanicznie

Idealnie pasuje do wszystkich analogowych oraz cyfrowych lustrzanek Canon EOS 

marki

Shenzhen Massa Photography Equipment Co., Ltd. lider branży fotograficznej


 

Dzięki temu właśnie adapterowi będziesz mógł podłączyć wszystkie popularne obiektywy z gwintem M42!Adapter bagnetowy Canon EOS/M42 umożliwia stosowanie obiektywów z gwintem M42 z lustrzankami Canon EOS. Dzięki temu możliwe jest ponowne wykorzystanie starych obiektywów np. Zenit, Praktica, Flektogon, Hanimex, Pancolar, Pentacon, Pentax, Sonnar, Tair, Takumar, Vivitar, Zenit, Carl Zeiss, Yashica, Vivitar, Chinon.

Adapter posiada zabezpieczenie przed niewłaściwym przekręceniem. Montowany jest na bagnecie Canon EOS w taki sam sposób w jaki montuje się obiektywy. Czerwony znacznik na adapterze ułatwia jego prawidłowe zamontowanie. Następnie obiektyw z gwintem M42 wkręcany jest w gwint adaptera. Ostrość ustawiamy ręcznie natomiast czas naświetlania może być ustawiany ręcznie bądź automatycznie (tryb AV) w zależności od aparatu.

Adapter dodatkowo wyposażony jest w potwierdzenie ostrości, posiada układ elektroniczny (dandelion), potwierdzający ostrość w danym punkcie. Dociskając spust migawki do połowy (czyli tak samo jak to robimy w obiektywach z AF), aparat informuje o tym, czy w danym punkcie złapał ostrość. Informacją o złapaniu ostrości jest sygnał dźwiękowy albo zapalenie lampki w wizjerze. Dzięki temu będzie dużo łatwiej ustawić Państwu ostrość i wykonać w pełni ostre i dobre zdjęcie. Potwierdzenie ostrości działa standardowo w zakresie ogniskowych od f/1.2 do f/8. W zestawie znajduje się klucz ułatwiający montaż i demontaż adaptera oraz jego prawidłowe dopasowanie. Jest niezbędny by prawidłowo wkręcić adapter. Jego brak powoduje nieprawidłowe dokręcenie co skutkuje brakiem ostrości w pełnym wymiarze.

Adapter nie powoduje powstawania odblasków i flar. Jest idealnie dopasowany, tak iż nie występują żadne niepożądane szczeliny, które mogłyby spowodować pogorszenie jakości zdjęć. Wykonany jest z najlepszych materiałów, co skutkuje długą i bezproblemową pracą. Nie powoduje zwarć w korpusie.

 zdjęcie poglądowe

Specyfikacja adapterów MASSA:

  • szybki i bezproblemowy montaż

  • zapewniają ostrość w pełnym zakresie

  • lekka konstrukcja z wytrzymałego aluminium

  • kompatybilne z analogowymi oraz cyfrowymi lustrzankami EOS

  • posiadają zabezpieczenie przed przekręceniem adaptera

  • całkowicie bezpieczne dla aparatu, nie powodują zwarć styków w korpusie aparatu

  • nie powodują najmniejszych odblasków i flar

  • mosiężny klucz w zestawie

  • czerniony galwanicznie