Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 67mm Zobacz większe

Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 67mm

Nowy produkt

Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 67mm idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer o średnicy gwintu przy obiektywie lub tulejce 67mm

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

41,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr polaryzacyjny kołowy CPL 67mm


Idealnie pasuje do wszystkich lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i kamer
o średnicy gwintu przy obiektywie lub tulejce 67mm

Asura Photography Equipment Co., Ltd. lider branży fotograficznej.
Zaawansowana technologia, podwójna kontrola jakości!

Otrzymujesz sprawdzony technicznie i jakościowo produkt!


 

Filtr polaryzacyjny to podstawowy element wyposażenia każdego fotografa: zarówno amatora hobbysty, jak i profesjonalnego zawodowca. Niezbędny w każdej dziedzinie fotografii: krajobrazowej, studyjnej, fotografii przedmiotów a nawet do portretów.

Filtr polaryzacyjny- absolutnie niezastąpiony!

 Działanie tego filtra nie da się symulować narzędziami cyfrowymi- trzeba go po prostu mieć! Dzięki kołowemu filtrowi polaryzacyjnemu ASURA Twoje zdjęcia zyskają na jakości. Jego funkcję można określić jako tłumienie fal świetlnych dochodzących z innego kierunku niż równoległy do osi obiektywu. Pozwala to wyeliminować odblaski od powierzchni takich jak szkło lub woda, zwiększyć nasycenie barwy nieba i podkreślić biel chmur oraz poprawić ogólną kolorystykę i kontrast fotografowanej sceny, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka przepaleń.

To właśnie filtr polaryzacyjny umożliwia wykonanie zdjęć, które często widzimy w wysokiej klasy albumach z fotografiami natury.

 

 

Po wykonaniu zdjęcia, którego głównym tematem jest niebo, możemy być zawiedzeni. Okaże się bowiem, że wygląda ono na zdjęciu znacznie mniej interesująco, niż my je widzieliśmy. Jest blade, a chmury są słabo widoczne.

To samo ujęcie uwiecznione aparatem z nałożonym filtrem polaryzacyjnym prezentuje się zupełnie inaczej. Kolory są bardziej nasycone i zróżnicowane, a chmury lepiej odcinają się od nieba.

Planując wykonywanie krajobrazowych zdjęć z filtrem polaryzacyjnym pamiętajmy o jeszcze jednym aspekcie. Polaryzacja światła odbywa się pod kątem prostym padania promieni świetlnych. A ponieważ słońce wędruje po nieboskłonie, wraz z nim przemieszczać się będzie fragment nieba, na którym działanie filtra będzie najbardziej widoczne. Zapamiętajmy więc poniższy schemat, by prawidłowość ta utkwiła nam w pamięci.

 

Filtr polaryzacyjny może się również okazać pomocny do usuwania odbić w witrynach sklepowych. Spójrzmy na efekt wytłumienia odbić w przykładowej witrynie.

Nie dość, że znaczna część refleksów została usunięta i uwidoczniła się wywieszka znajdująca się za szybą, to dodatkowo znacznie poprawił się kontrast sceny. Nasycenie kolorów poprawiło się, zwłaszcza na banerze – napis został najwyraźniej wykonany z materiału polaryzującego światło. Specyfikacja filtrów ASURA:

  • precyzyjnie i estetycznie wykonane - jakość najlepszych markowych filtrów

  • nie zakłócają pracy AF (autofocusa)

  • utwardzone szkło optyczne - masz pewność najlepszego odwzorowania obrazu

  • wytrzymałe aluminium czernione galwanicznie - żadne resztki startej farby nie dostaną się do wnętrza obiektywu

  • podwójnie gwintowany pierścień - oś i spasowanie gwintów są takie same przez długie lata użytkowania

  • wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne - najlepsza antyodblaskowa ochrona

  • łatwe w użytkowaniu, antystatyczne - nie przyciągają kurzu

  • ochronne pudełko w zestawie

  • podwójna kontrola jakości filtrów opuszczających nasz magazyn!